11 març 2022

Ens visita una de les fundadores de l’Andersen 1r

Els nens i nenes de 1r hem estat fent el projecte: Per què la nostra escola és diu Andersen? i per contestar aquesta pregunta necessitàvem l’ajuda d’una de les primeres mestres de l’escola. Per sort, vam poder comptar amb la tieta de la Queralt, la Concep.

El dimarts a la tarda li vam fer una petita entrevista amb les preguntes que havíem preparat prèviament a l’aula entre tots i totes. Ens va explica moltes coses interessants que no sabíem i ens van deixar bocabadats.

Sabeu què? L’Andersen no sempre ha estat aquí ni sempre ha sigut tan gran.

I per no deixar-vos amb l’intriga l’escola Andersen es diu així perquè van trobar molt adient que un escriptor de contes infantils fos el que donés nom a la nostra escola.

Moltes gràcies Concep!!!

Aquí podeu veure un recull de fotos.